amics aigua
Premi per la Comunitat Minera Olesana
28/02/2018

La CMO ha estat guardonada per l’Associació Catalana d’Amics de l’Aigua als Premis de l’Aigua 2018. La 'cooperativa de l'aigua' ha rebut aquesta distinció pels 150 anys de servei de l’abastament d’aigua potable a Olesa de Montserrat. Els Premis de l’Aigua, que enguany arriben a la 19a edició, volen guardonar les actuacions i trajectòries més destacades relacionades amb l’aigua en els àmbits de la investigació, de la informació, professionals, empresarials o mediambientals.

 

Els premis es lliuren cada any amb motiu de les celebracions del Dia Mundial de l'Aigua (22 de març). L’Associació Catalana d’Amics de l’Aigua realitza una consulta entre tots els nostres socis, amb l'objectiu que siguin ells qui decideixin les propostes de candidatures a sotmetre a la consideració del Jurat, nomenat per la Junta Directiva de l'Associació Catalana d'Amics de l'Aigua i integrat per personalitats de reconegut prestigi al món de l'aigua a Catalunya. Dins aquest Jurat, la nostra Associació no es reserva cap presència en forma de vot.

 

Sens dubte, es tracta d’un reconeixement a la tasca realitzada per la cooperativa i a totes les persones que han dedicat temps i esforç al seu desenvolupament durant els 150 anys des de la seva fundació. 

COMPARTEIX
Escriure un comentari
* Camps obligatoris
 
Oficina Virtual
Companyia
Companyia
La Comunitat Minera Olesana és una Societat fundada l’any 1868 per un grup d’Olesans esperonats pel modernisme...
 
 
Contacte 
Contacte
Contacte
Us animem a fer-nos arribar el seu suggeriment, reclamació o queixa a fí i a efecte de poder oferir-vos un servei més eficaç i de qualitat
Instal·lacions 
Mapainstal·lacions
 
 
 
Consells d'ús d'aigua 
 
 
 
Newsletter
Vols rebre l'actualitat de la Comunitat Minera Olesana al teu correu? Subscriu-te i et mantindrem informat.
Donar-me de baixa

Cookies a Comunitat Minera Olesana

cmineraolesana.cat fa servir cookies per millorar l'experiència de l'usuari. Si continua navegant, accepta l'us d'aquestes cookies.

Vull saber-ne més Accepto l'us de cookies